Nurkowanie bez certyfikatu? To możliwe!

 

Podwodny świat fascynuje i zachwyca od dziesięcioleci ale jeszcze nigdy w historii nurkowanie nie było tak proste i dostępne jak teraz. Dzięki postępowi techniki oraz rosnącej popularności tego sportu niemal każdy może, choć na chwilę, wcielić się w Jacquesa Cousteau i na własnej skórze przekonać się jak to jest oddychać pod wodą.

 Wystarczy zapisać się na szkolenie i uzyskać odpowiedni certyfikat by stać się częścią nurkowej społeczności. Ale co, jeśli (jeszcze!) nie masz ochoty robić licencji nurkowej lub po prostu nie jesteś pewien, czy nurkowanie jest sportem dla ciebie? Oczywiście istnieje również dobre rozwiązanie i tego problemu: nurkowanie próbne (w zależności od organizacji możesz spotkać się również z takimi określeniami jak np.  DSD (Discover Scuba Diving) lub Intro (introductory diving).

 

Próbne nurkowanie to idealny wybór dla osób, które marzą o podwodnych przygodach ale nie chcą w ciemno inwestować czasu i pieniędzy w szkolenia. Nie wymaga ono żadnego wcześniejszego przygotowania czy certyfikatu nurkowego. Daje natomiast możliwość przetestowania siebie i reakcji własnego organizmu. Dzięki niemu przekonasz się jak reagujesz na stres związany z przebywaniem w nowym, obcym dla człowieka środowisku. Instruktor zapozna Cię ze sprzętem oraz teorią - bo tak naprawdę wszystko zaczyna się na powierzchni! Na początek krótki instruktaż z czego składa się podstawowy sprzęt nurkowy oraz jak należy z niego korzystać a następnie nieco bardziej rozbudowany na temat zasad bezpieczeństwa, komunikacji  oraz najważniejszych umiejętności. Te informacje to fundament udanego nurkowania oraz dodatkowo ogromny plus w momencie gdy zdecydujesz się kontynuować nurkową edukację - z tą wiedzą zawsze będziesz krok przed innymi kursantami! 

 

Dla wielu pierwsze zejście pod wodę wiąże się z niepewnością, często też ze strachem dlatego ważnym jest, żeby odbywało się ono w kontrolowanych warunkach i pod opieką doświadczonego instruktora. Zadba on o bezpieczeństwo, dobierze odpowiedni sprzęt, zaplanuje całość od strony logistycznej  i oczywiście doradzi gdzie najlepiej zacząć: w basenie czy w otwartych wodach basenopodobnych (np. jezioro). Dodatkowy komfort psychiczny zapewnia fakt, że nurkowanie próbne zazwyczaj odbywa się w relacji jeden do jednego, czyli na każdego nurka przypada jeden instruktor. Dzięki temu, nie martwiąc się o bezpieczeństwo, będziesz mógł w pełni korzystać z chwil spędzonych pod wodą.

 

Z własnego doświadczenia możemy jednak  powiedzieć,że największym problemem, jaki nauczyciele mają z uczestnikami programów próbnych, nie jest przekonanie ich, aby weszli do wody, ale raczej nakłonienie ich do opuszczenia jej gdy  jest już po wszystkim. Próbne nurkowanie to nie tylko niezapomniane przeżycie ale  przede wszystkim pierwszy krok do wspaniałej przygody jaką  jest poznawanie podwodnego świata.

 

Sprawdź naszą ofertę!

 

Autor: Joanna Bieńkowska

 

Pierwsze moje nurkowanie w życiu! Jak to zrobić?

08 czerwca 2020
Nurkowanie bez certyfikatu.
Spróbuj nurkowania
Fotografia podwodna
Kursy nurkowe online

Cobra

 +48 789 310 749

kontakt@nauka-nurkowania.pl

kursy nurkowe online
Szkolenia nurkowe
kurs nurkowania
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!